Menüü

Uudised

Tänuüritus „Valgamaa tänab“

12:36 12.01.2024

11. jaanuaril toimus Otepää Kultuurimajas tänuüritus „Valgamaa tänab", kus tunnustati Valgamaal tegutsevaid inimesi, ettevõtteid, mittetulundusühinguid, sihtasutusi ja vabatahtlikke.

Valgamaa 2023 aasta noore, noortesõbra, noorsootöötaja, vabatahtliku noore ja noorte omaalgatuse tiitlile esitati kokku 21 kandidaati. Aasta noore 2023 tiitlile esitati nominendiks Sivert Raide, Mirtel Niinemets ning Kristella Sikk. Valgamaa AASTA NOOR 2023 tunnustuse pälvis Sivert Raideaasta noor vabatahtlikuks kuulutati Annabell Rääk, kes on oma kodukohas vabatahtlikuna järjepidevalt panustanud ühiskonna arengusse ja heaolusse. Valgamaa aasta noortesõbra tiitliga pärjati Maritta Pillaroo, kes on noortesse ning nende tegemistesse panustanud märkimisväärselt palju oma aega ja oskusi ning pakkunud neile oma tuge. Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla poolt välja antud tunnustuse Valgamaa aasta noorsootöötaja 2023 pälvis Merilin Saksniit  ning Valgamaa aasta noorte omaalgatuse tiitli pälvis Valga valla noortevolikogu oma teemaõhtutega.

Valgamaa Spordiliit korraldab igal aastal maakonna edukate sportlaste, aktivistide valimised. Nominente esitasid Valgamaa omavalitsused ja maakonna spordiklubid ning Valgamaa Spordiliit valis 2023.aasta edukamad spordis.

Valgamaa edukam sportlane Tüdrukud U14 vanuseklassis on  EMILI SILDNIK - kergejõustik.
Vanuseklassi Tüdrukud U14 nominendid: Emili Sildnik, Blanka Treufeldt, Svea-Erika Iir

Edukam sportlane Poisid U14 vanuseklassis on ROBERT RAAK - kergejõustik.

Vanuseklassi Tüdrukud U16 edukam sportlane KRIS RIIN VERI - kergejõustik.
Vanuseklassi Tüdrukud U16 nominendid: Saskia Treufeldt ja Kris Riin Veri
Vanuseklassi Poisid U16 nominendid: Venno Põrk ja Armand Hansson

Valgamaa edukam sportlane Tüdrukud U18 vanuseklassis on BIANKA UHTJÄRV - kergejõustik.
Vanuseklassi Tüdrukud U18 nominendid: Heidi Pruus, Bianka Uhtjärv, Kristella Tiri, Annabel Kaas ja Paula Nääme

Edukam sportlane Poisid U18 vanuseklassis on MARKUS EVERT UHTJÄRV - maadlus.
​Vanuseklassi Poisid U18 nominendid: Sten-Erik Iir, Sven Saarmann, Andero Kapp, Marcus Evert Uhtjärv, Mark Peterson ja Kevin Reinberg

Valgamaa edukam sportlane 2023 Neiud U20 vanuseklassis on CARMEN RÄÄK - kergejõustik.
Vanuseklassi Neiud U20 nominendid: Carmen Rääk ja Ketlin Kopp

Edukam sportlane 2023 vanuseklassis Noormehed U20 on  CHRIS MARCUS KRAHV - orienteerumine.
​Vanuseklassi Noormehed U20 nominendid: Romet Kivi, Chris Marcus Krahv, Dan Šemeljov, Markko Gerassimov ja Roman Tanin

Vanuseklassi Neiud U23 edukam sportlane 2023 on KATRE MARIT LIIV - kergejõustik.
Vanuseklassi Naised nominendid: Maris Rõõm, Janika Lõiv, Johanna Ardel ja Karleen Randver

Aasta 2023 edukam naissportlane on JANIKA LÕIV - jalgrattasport, maastikurattur.

Valgamaa 2023 edukam Meessportlane on  TANEL VISNAP - kergejõustik.

Valgamaa edukam Eriolümpia sportlane  2023 on LAURA TIRI - iluvõimlemine.

Vanuseklassi NAISED SEENIORID aasta 2023 edukam sportlane on ENE AIGRO - murdmaasuusatamine.
Vanuseklassi Naised seeniorid nominendid:  Ene Aigro, Elli Piller, Maive Vill, Pille Illak

 Aasta 2023 edukam sportlane MEHED SEENIOR vanuseklassis on JÜRI MERIRAND - orienteerumine.
Vanuseklassi Mehed seeniorid nominendid: Udo Reinsalu, Rein Mikk, Harry Mägi, Jüri Merirand, Jaanus Hiiemäe, Mati Raudsepp, Uudo Blaasen, Tõnu Sõrmus, Hardi Heinsar, Rinaldo Teder ja Janek Pisartšik

Valgamaa edukaim nais tehnikasportlane 2023 on KARLEEN RANDVER - motokross.

Valgamaa edukaim mees tehnikasportlane 2023 on MAIKO TAMM - rallikross.
Tehnikasport  mehed nominendid: Arro Vahtra, Margo Pärnaku, Maiko Tamm ja Sebastian Kask

Aasta noortetreeneri nimetus antakse treenerile, kes on aasta jooksul silma paistnud spordi arendamisel ja edukate noorsportlaste juhendamisel maakonnas.

VALGAMAA NOORTETREENER 2023 on maadlustreener EVO SAAR.
Valgamaa noortetreener 2023  nominendid: Anneli Taul, Evo Saar ja  Viljo Grauding

 Aasta tegija kohaliku spordielu edendaja kategoorias on osalenud aktiivselt maakonna spordielu edendamisel, omab suurt mõju piirkonna spordi arengule ja kohaliku koostöö arendamisele.

 VALGAMAA SPORDIAKTIVIST 2023 on TIINA NEUMANN.
Valgamaa spordiaktivist 2023 nominendid: Olver Kaljuvee, Valev Sisov ja Tiina Neumann

Aasta piirkondlik spordisündmus on maakonna spordiliidu või klubide poolt aasta jooksul korraldatud  üleriigilise, piirkondliku või kohaliku tähtsusega võistlus või -sündmus.

VALGAMAA SPORDISÜNDMUS 2023 on VALGA-VALKA-SMILTENE NOORTE KERGEJÕUSTIKLASTE VÕISTLUS.

Valgamaa spordisündmus 2023 nominendid:

  • Sooru korvpalliväljaku avamine “Viis miinust korvpallimäng”
  • Tõrva liikumisüritus “Otsi sõnu”
  • Sooru Miil
  • Solar Wheel 1. Valga/Valka rattamaraton
  • Valga-Valka-Smiltene noorte kergejõustiklaste võistlus ja Vilaski Kestvuskross.

VALGAMAA noorte võistkond 2023 on poiste U20 3x800m jooksu võistkond - Markko Gerassimov, Mark Azarevitš ja Taivo Muusikus.
Valgamaa noorte võistkond  2023 nominendid: Tõrva Võrkpalliklubi  tüdrukute U18 noorte võistkond, Poiste U12 korvpallivõistkond, poiste U20 teatejooksu võiskond, poiste U13 korvpallivõistkond ja poiste U16 korvpallivõistkond

VALGAMAA parim võistkond aastal 2023 on Otepää spordiklubi suusaorienteerumise meeskond - Chris Marcus Krahv ja Sander Pritsik.

Edukaim spordiklubi 2023 on TAMM RACING.

VALGAMAA SPORDIPEREKOND 2023 on  perekond KIKKAS - Mati, Anastasija, Paula, Selena ja Marvin.
Valgamaa spordiperekond 2023 nominendid: Perekond Pilm, perekond Sisov ja perekond Kikkas.

Valgamaa terviseedendaja 2023 on KAIRI RUUS.

Valgamaa turvalisuse edendaja 2023 – Eesti Punase Risti.

Valgamaa tervisesõbralik organisatsioon 2023 – TÕRVA TERVISEKESKUS.

Valgamaa tervise tegu 2023 – VAIMSE TERVISE KONVERENTS ja Lions Club Valga Säde.

Valgamaa koolide tervise ja turvalisuse tegu 2023 – JAANIKESE KOOL.

Valgamaa noorte vanuses 7-26 tervise tegu 2023 - VALGA PÕHIKOOLI 6.B KLASS ja klassijuhataja TIIVI RÜÜTEL.

Tunnustuspreemia NOOR SPORDIAKTIVIST 2023 on PAUL AARES FJODOROV.

Aastapreemiaga LOOTUSTANDEV NOOR 2023 spordi valdkonnas - MAIKO TAMM, noorte parim tehnika spordis.
Aastapreemia LOOTUSTANDEV NOOR 2023 kultuuri valdkonnas - MARGIT TALI, noorusliku vaimuga kultuuriedendaja.

Aastapreemia Lootustandev noor nominendid: Markko Gerassimov, Cäthy Alev, Romet Kivi, Margit Tali, Bianka Uhtjärv, Paul Aares Fjodorov  ja Maiko Tamm.

Aastapreemia 2023 SPORDI VALDKONNAS saab mees nagu orkester VALEV SISOV.
Aastapreemia 2023 SPORDI VALDKONNAS saab tugeva haardega spordimees EVO SAAR.

Aastapreemia nominendid spordi valdkonnas on Kadri Pilm, Valev Sisov, Tauno Neumann ja Evo Saar.

Aastapreemia 2023 KULTUURI VALDKONNAS saab unustamatute elamuste looja ESTIKE UIBOPUU.
Aastapreemia 2023 KULTUURI VALDKONNAS saab kultuurimaastiku harija JÜRI MAKAROV.

Aastapreemia kultuuri valdkonnas nominendid: Kaire Ojavee, Kaja Sisask, Estike Uibopuu, Timo Toots, Margit Tali, Jüri Makarov ja Romet Piller.

KULTUURIPÄRL 2023 on Sangaste kultuurielu ärataja MARINA PULVER.
Kultuuripärli nominendid: Bianka Uhtjärv ja Marina Pulver.

ELUTÖÖPREEMIA 2023 aastal saab pikaaegne kultuurivedur MERCE MÄE.
Elutööpreemia nominendid: Valdur Sepp, Maie Kala, Merce Mäe ja Evald Raidma.

Sündmuse pildigalerii on leitav siit:
Fotode autor: Valju Aloel

Tagasi